Recomandari pentru utilizare
viteza mica pentru o creştere progresivă a temperaturii maşinii. COROZIUNEA Rugina sau coroziunea pe spit apare atunci când spitul este depozitat în aer liber si nu este bine gresat. Aceasta problema poate fi evitata foarte simplu si GK 1050 usor prin gresarea spitului de picon si mentinerea lui
COROZIUNEA
COROZIUNEA Rugina sau coroziunea pe spit apare atunci când spitul 1050 GK este depozitat în aer liber si nu este bine gresat. Aceasta problema poate fi evitata foarte simplu si usor prin gresarea spitului de picon si mentinerea lui departe de umezeala atunci cand nu este utilizat.
LUBREFIEREA CONSTANTA
LUBREFIEREA CONSTANTA Chiar daca ciocanul este prevazut cu un sistem de ungere, este GK 1050 necesar să se lubrefieze varful cuiului pentru a evita frecarea între metale.