Recomandari pentru utilizare
LUBREFIEREA CONSTANTA Chiar daca ciocanul este prevazut cu un sistem de ungere, este necesar să se lubrefieze varful cuiului pentru a evita frecarea între metale. NU INDOITI Utilizand puterea braţului / / 425 / 400 600 TB 625 piconului pentru a rupe, sau folosind cuiul piconului ca pe o pârghie acesta mai devreme sau mai tarziu se va fractura. Acelaşi lucru se produce
TEMPERATURI SCAZUTE
TEMPERATURI SCAZUTE La temperaturi joase se recomanda ca spitul sa fie / 600 / 625 TB 400 425 / încălzit înainte de utilizare şi daca este posibil sa se foloseasca la o viteza mica pentru o creştere progresivă a temperaturii maşinii.
COROZIUNEA
COROZIUNEA Rugina sau coroziunea pe spit apare atunci când spitul este depozitat în aer liber 625 400 425 / 600 TB / / si nu este bine gresat. Aceasta problema poate fi evitata foarte simplu si usor prin gresarea spitului de picon si mentinerea lui departe de umezeala atunci cand nu este utilizat.