Recomandari pentru utilizare
este prevazut cu un sistem de ungere, este necesar să se lubrefieze varful cuiului pentru a evita frecarea între metale. NU INDOITI Utilizand puterea braţului piconului pentru a rupe, sau folosind cuiul piconului ca pe o pârghie acesta mai devreme sau mai tarziu se va fractura. Acelaşi lucru se produce atunci când spitul se sprijina
TEMPERATURI SCAZUTE
TEMPERATURI SCAZUTE La temperaturi joase se HB 300 recomanda ca spitul sa fie încălzit înainte de utilizare şi daca este posibil sa se foloseasca la o viteza mica pentru o creştere progresivă a temperaturii maşinii.
NU INDOITI
Utilizand puterea braţului piconului 300 HB pentru a rupe, sau folosind cuiul piconului ca pe o pârghie acesta mai devreme sau mai tarziu se va fractura. Acelaşi lucru se produce atunci când spitul se sprijina în mod incorect, sau atunci când se introduce continuu în crăpături.